Śrutowanie

Najpopularniejsza metoda oczyszczania konstrukcji stalowych. Zwana inaczej czyszczeniem strumieniowo ściernym jest niebywale skuteczna i efektowna.

Firma Malcon to profesjonaliści zajmujący się zabezpieczeniami antykorozyjnymi a ich głównym zadaniem jest doskonałe przygotowanie powierzchni. Oferujemy Państwu gwarancję skuteczności i zadwolenia wykonując śrutowanie stali i konstrukcji stalowych aż do klasy Sa 3. Dlaczego warto skorzystać z naszych usług? Na czym polega śrutowanie strumieniowo-ścierne?

Klasy śrutowania

Dobieramy taką klasę czyszczenia strumieniowo-ściernego, która odpowiada potrzebom danej, skorodowanej powierzchni. Czyścimy stal tak, by spełnić wszelkie wymagania indywidualnego klienta. Śrutowanie dzielimy na klasy, które spełniają wymogi dotyczące określonych powierzchni oraz prezentują stopień oczyszczenia.  Firma Malcon oferuje śrutowanie według takich klas, jak:

Klasa Sa 1

zgrubne oczyszczenie strumieniowo ścierne, które usuwa wszelkie obce zanieczyszczenia, powłokę malarska, rdzę oraz tłuste plamy.

Klasa Sa 2

gruntowne śrutowanie, które usuwa wszelkie obce zanieczyszczenia, powłokę malarska, rdzę oraz tłuste plamy, ale przy którym dopuszczalne są drobne zanieczyszczenia.

Klasa Sa 2,5

bardziej gruntowne czyszczenie strumieniowo ścierne, które usuwa wszelkie obce zanieczyszczenia, powłokę malarska, rdzę oraz tłuste plamy. Dopuszcza jedynie drobne plamki w postaci kropek, czy też pasków.

Klasa Sa 3

śrutowanie do stali metalicznie czystej, które usuwa wszelkie obce zanieczyszczenia, powłokę malarska, rdzę oraz tłuste plamy, aż do uzyskania gładkiej powierzchni o jednolitej, metalicznej barwie. Efekt uzyskiwany jest na nowych elementach stalowych.

Na czym polega śrutowanie stali?

Czyszczenie strumieniowe polega na usuwaniu zanieczyszczeń ze stali czy wszelkich konstrukcji stalowych. Firma Malcon oferuje czyszczenie strumieniowe, podczas którego wykorzystujemy materiał ścierny i odpowiedni strumień sprężonego powietrza. Pod wpływem ciśnienia i odpowiedniego materiału ściernego, usuwamy zabrudzenia, rdzę, ślady po oleju, smarze czy powłoki malarskie. Do czyszczenia strumieniowego wykorzystujemy takie tworzywa, jak piasek, żwir, szkło czy wodę.

Najpopularniejszą metodą, którą stosujemy jest czyszczenie strumieniowe za pomocą opiłków żelaza. Zapewniamy nie tylko dokładne oczyszczenie powierzchni z wszelkich zanieczyszczeń, ale także jej idealne wygładzenie. Taki proces jest niezbędny do rozpoczęcia w dalszym etapie malowania natryskowego.

Nasze usługi wykonujemy w pełni profesjonalnie, bazując na czterech klasach czyszczenia. Dostosowujemy więc ścierniwo oraz całą technikę czyszczenia do profilu powierzchni stali. Odpowiednio zabezpieczamy daną konstrukcję, czy element stali, w tym wszelkie otwory, które mogłyby przedostać się do jego wnętrza.

Stosujemy najwyższej klasy sprzęt, dbając o każdy szczegół wykonywanej usługi. Jako nieliczni oferujemy Państwu możliwość oczyszczania strumieniowo ściernego aż do klasy Sa 3, dzięki wykorzystaniu specjalnego śrutu własnej technologii.

Działamy szybko, sprawnie i skutecznie. Nasza firma działa cały czas na 3 zmiany, dzięki czemu dostarczenie powierzonych nam elementów lub konstrukcji stalowych jest możliwie najkrótsze. Nasi kontrolerzy jakości dbają o to aby wszystkie wychodzące produkty z Naszej firmy spełniały najwyższe kryteria, a klient zawsze był zadowolony z współpracy.

Malcon oferuje

Usługi czyszczenia konstrukcji stalowych, czyszczenie stali nierdzewnej oraz śrutowanie stali na najwyższym poziomie. Pracujemy na wysokiej klasy sprzęcie, który dzięki wykorzystaniu specjalnego autorskiego ścierniwa w postaci śrutu ostrego łamanego zapewnia długotrwałe efekty naszych usług. W bogatej  ofercie posiadamy cztery klasy czyszczenia śrutowania, które dostosowujemy do danych konstrukcji i wszystkich potrzeb klienta.

Wybieramy tylko nowoczesne rozwiązania, bazując na skuteczności i efektywności. Rozwijamy techniki oczyszczania tak, by wyjść naprzeciw oczekiwaniom szeroko pojętego przemysłu. Przekonaj się, jak skuteczne są nasze metody działania i co możesz zyskać, korzystając z naszej oferty oczyszczania konstrukcji stalowych. Poznaj pełne możliwości firmy Malcon w zakresie nowoczesnych metod czyszczenia i konserwacji stali. Nie czekaj i skontaktuj się z nami już dziś.

śrutowanie - czyszczenie strumieniowo ścierne wjazd

Śrutowanie – dlaczego warto wybrać Malcon?

Przez odpowiednie czyszczenie strumieniowe, gwarantujemy wolną od rdzy i innych zanieczyszczeń stal oraz jej gładką powierzchnię na długi czas. Oferujemy czyszczenie konstrukcji stalowych o maksymalnych wymiarach:

  • Długość do 12.000 mm
  • Wysokość do 2.900 mm
  • Szerokość do 4.000 mm
  • Ciężar do 8.000 kg

Czyszczenie stali nierdzewnej

Malcon oferuje śrutowanie także stali nierdzewnej. Tworzywo wykorzystuje się wszędzie tam, gdzie niezwykle ważna staje się ochrona przed korozją. Stal nierdzewna mimo właściwości antykorozyjnych jest narażona na inne zanieczyszczenia, dlatego wymaga czyszczenia, podobnie jak konstrukcje ze stali tradycyjnej.

Malcon oferuje usługi z zakresu profesjonalnego czyszczenia stali nierdzewnej. Nasze usługi umożliwiają przygotowanie stali do dalszych zabiegów, takich jak nakładanie powłok ochronnych. Po wykonaniu śrutowania, powierzchnie konstrukcji stalowych są gotowe na przyjęcie pierwszej warstwy powłoki lakierniczej. Cały proces daje gwarancję zniwelowania do zera jakichkolwiek wad powłok ochronnych.

Częstotliwość czyszczenia stali nierdzewnej jest zależna od jej eksploatowania. Najbardziej popularne, pozostałe metody czyszczenia stali nierdzewnej, które są zalecane, to:

  • Preparaty na bazie alkoholu, które nie wpływają na antykorozyjne właściwości stali
  • Woda mydlana, nadająca się do usuwania tłustych plam z oleju czy smarów
  • Specjalistyczne środki chemiczne do czyszczenia i konserwacji stali nierdzewnej
  • Kwasy oraz odpowiednie metody mechaniczne, konieczne przy trwałych zabrudzeniach
  • Polerowanie na sucho, stosowane przy przebarwieniach i pyłach, które pojawiają się podczas eksploatacji stali nierdzewnej.

Z powodzeniem wykorzystujemy śrutowanie w różnych gałęziach przemysłu, dlatego zachęcamy do skorzystania z usług firmy Malcon.

Top