Piaskowanie metalu i konstrukcji stalowych

Czynniki środowiskowe niszczą metale, dlatego nasze usługi umożliwiają utrzymanie ich w jak najlepszym stanie oraz przygotowanie do dalszych zabiegów ochronnych i wzmacniających.

Specjalizujemy się w oczyszczaniu strumieniowo-ściernym wszelkich powierzchni stalowych. Oferujemy usługi na najwyższym poziomie, z użyciem sprzętu wysokiej jakości. Dbamy o terminowość i efekty naszych usług, więc zachęcamy do skorzystania z naszej oferty piaskowania metali i konstrukcji stalowych.

Piaskowanie konstrukcji stalowych

Piaskowanie konstrukcji stalowych to dokładne oczyszczanie i przekształcanie powierzchni stalowych, z wykorzystaniem odpowiednich materiałów ściernych. Gwarantujemy najlepsze efekty piaskowania, czyli równe powierzchnie o właściwej szorstkości, co umożliwia dalsze działania, takie jak malowanie. Szorstkość, jaką uzyskujemy przez piaskowanie zapewnia odpowiedni podkład do pokrycia powłoką malarską.  Nasza metoda zapewnia ochronę przed szkodliwym działaniem warunków atmosferycznych.

Stosujemy drobiny piasku, które pod wpływem ciśnienia uderzają na powierzchnię danego metalu czy konstrukcji stalowych. Piasek, który wykorzystujemy w procesie piaskowania jest dokładnie oczyszczony.

Co daje proces piaskowania?

Polecamy proces piaskowania, ponieważ metoda ta zapewnia:

 • Skuteczne oczyszczanie powierzchni konstrukcji stalowych z rdzy, innych zanieczyszczeń oraz powłok malarskich
 • Uzyskanie szorstkości powierzchni konstrukcji stalowych
 • Wygładzenie i polerowanie powierzchni
 • Wysoką jakość wykonania usługi
 • Podniesienie walorów estetycznych konstrukcji

Drobiny piasku docierają do każdego, nawet trudno dostępnego miejsca, dzięki czemu powierzchnia zostaje doskonale przygotowana do nałożenia powłok malarskich.

Na czym polega piaskowanie metalu/konstrukcji stalowych?

Cały proces piaskowania, który oferujemy składa się z kilku ważnych etapów. Do każdego z nich przykładamy wielka wagę i pełen profesjonalizm. Każdą usługę wykonujemy sprawnie, stawiając na najwyższą jakość.

Piaskowanie krok po kroku:

 • Zabezpieczenie konstrukcji i zapewnienie bezpieczeństwa pracy, poprzez rusztowania czy montaż uprzęży (konieczne w przypadku dużych obiektów i pracy na wysokościach)
 • Czyszczenia powierzchni z rdzy oraz innych zanieczyszczeń za pomocą piasku, który pełni rolę ścierniwa, przy wykorzystaniu sprężonego powietrza
 • Zabezpieczenie oczyszczonej powierzchni do malowania

Klasy piaskowania

Wyróżniamy cztery klasy piaskowania, od najniższej klasy Sa 1 po najwyższą Sa 3. Klasy te zapewniają odpowiednią szorstkość, wymaganą do malowania określonych konstrukcji stalowych. Oferujemy takie klasy piaskowania, jak:

 • Sa 1 – zgrubne czyszczenie strumieniowo-ścierne -usuwa wszelkie obce zanieczyszczenia, powłokę malarska, rdzę oraz tłuste plamy.
 • Sa 2 – gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne – usuwa wszelkie obce zanieczyszczenia, powłokę malarska, rdzę oraz tłuste plamy, ale  przy którym dopuszczalne są  drobne zanieczyszczenia.
 • Sa 2,5 – bardziej gruntowne czyszczenie strumieniowo-ścierne -usuwa wszelkie obce zanieczyszczenia, powłokę malarska, rdzę oraz tłuste plamy. Dopuszcza jedynie drobne plamki.
 • Sa 3 – czyszczenie strumieniowo-ścierne do stali metalicznie czystej – usuwa wszelkie obce zanieczyszczenia, powłokę malarska, rdzę oraz tłuste plamy, aż do uzyskania gładkiej powierzchni o jednolitej, metalicznej barwie. Efekt możliwy do uzyskania tylko w przypadku nowych elementach stalowych.

Zasady BHP przy piaskowaniu konstrukcji stalowych

Malcon dba o bezpieczeństwo podczas wykonywanych usług, w związku z czym wszystkie zabiegi spełniają normy BHP. Wykorzystujemy tylko najwyższej jakości materiał, takie jak oczyszczony piasek, który nie szkodzi zdrowiu naszych fachowców. Stosujemy specjalne ubrania ochronne i dbamy o właściwą wentylację pomieszczeń, w których odbywa się piaskowanie. Dbamy o zachowanie bezpieczeństwa i higieny pracy.

Czym się różni piaskowanie metalu od śrutowania?

W przypadku piaskowania, rolę ścierniwa pełni piasek, który pod odpowiednim ciśnieniem jest nakierowany na czyszczoną powierzchnię. To najlepsza metoda usuwania rdzy. Śrutowanie, które również mamy w swojej ofercie, jest podobne do piaskowania. Różnicą jest ścierniwo, które usuwa zabrudzenia. W przypadku śrutowania stosujemy śrut ostry łamany, który gwarantuje klientowi wyższą chropowatość powierzchni, która jest oczyszczana.  Śrutowanie umożliwia zastosowanie powłok malarskich, które będą eksploatowane w trudnych warunkach.

Firma Malcon oferuje nowoczesne metody oczyszczania konstrukcji stalowych oraz metalu, takie jak piaskowanie metalu. Nasze usługi gwarantują wysoką skuteczność, dostosowanie do danych powierzchni, a to wszystko z uwzględnieniem wszystkich klas piaskowania. Do każdego klienta podchodzimy indywidualnie, dobierając najbardziej optymalną technologię piaskowania, ścierniwo, oraz sposób przebiegu całej usługi. Cenimy sobie zadowolenie naszych klientów, dlatego dbamy o każdy szczegół wykonywanego zlecenia. Skorzystaj z najlepszego sposobu oczyszczania skorodowanych powierzchni. Sprawdź ofertę piaskowania  Malcon i ciesz się efektami, jakie zapewniamy nawet najbardziej wymagającym klientom.

Top