Duplex System

Czym właściwie jest system duplex? Dlaczego wykorzystuje się tego typu system w przemyśle? Czym wyróżniają się rozwiązania duplex system firmy Malcon?

Duplex system gwarantuje nowoczesną i przede wszystkim skuteczną ochronę. Malcon bazuje na systemie duplex, który nie tylko dobrze zabezpiecza przed korozją, ale zapewnia również estetyczne wykończenie, w postaci uzyskania danego koloru obiektu.

Duplex to udany duet, na który składa się ocynk i malowanie. Oferujemy system, w którym  powłoka cynkowa i powłoka  malarska , idealnie się uzupełniają, dając skuteczność najwyższej klasy. Cynkowanie ogniowe i powłoka malarska tworzą takie zabezpieczenie obiektu, które wytrzymuje wiele długich lat, będąc jednocześnie bezpieczne dla środowiska. Oferujemy więc rozwiązanie na lata, które daje dodatkową ochronę wierzchniej warstwy pokrywy malarskiej. Korzystając z naszej usługi, jaką jest system duplex, klient otrzymuje gwarancję:

 • Długotrwałego zabezpieczenia antykorozyjnego obiektu
 • Ochronę opartą na wysokiej jakości systemie, z uwzględnieniem wszelkich norm dotyczących środowiska
 • Skuteczność przy trudno dostępnych obiektach i miejscach
 • Niezwykle wysoką wytrzymałość mechaniczną
 • Estetyczne wykończenie
 • Atrakcyjny wybór kolorów powłok malarskich
 • Długą żywotność
 • Natychmiastowe użycie obiektu, bez konieczności osuszania
 • Pełne zadowolenie z wykonanej usługi, opartej na nowoczesnych rozwiązaniach

Ocynk + Malowanie = Duplex

Cynk ma właściwości  protektorujące, zaś pokrywy malarskie tworzą barierę, przez co razem, te dwie techniki stanowią idealne połączenie.

To właśnie dzięki połączeniu tych właściwości, system duplex jest tak skuteczny w swoim działaniu. Ocynk i malowanie to trwałość, którą gwarantuje firma Malcon. Warto skorzystać z naszych usług, by przekonać się, że tylko innowacyjne rozwiązania mogą sprostać wszelkim wymaganiom współczesnego przemysłu.

zalety systemu duplex

Jakie są zalety systemu Duplex?

Duplex ma wiele zalet, dlatego od lat wykorzystujemy go w pracy z konstrukcjami, które wymagają szczególnej ochrony przed korozją i innymi czynnikami, takimi jak czynniki chemiczne czy atmosferyczne. Zapewniamy ochronę na najwyższym poziomie, dlatego warto skorzystać z systemu duplex.  Firma Malcon oferuje duplex system, ze względu na takie zalety, jak:

 • Dwie uzupełniające się powłoki – powłoka cynkowa, która chroni przed korozją oraz powłoka malarska, która zabezpiecza cynk przed szkodliwym działaniem czynników środowiskowych
 • Ogromne walory estetyczne wszelkich konstrukcji, poprzez dobór dowolnych kolorów powłok malarskich
 • Minimalizacja potrzeb konserwacyjnych obiektów, w tym zmniejszenie jej kosztów, dzięki wzmocnieniu odporności na korozję, co zapewnia trwałość i  ochronę na długie lata użytkowania obiektu.

Etapy systemu duplex

System duplex, który oferuje firma Malcon, opiera się na kilku istotnych etapach. Każdy z nich to fachowe wykonanie, które pozwala na otrzymanie wysokiej skuteczności całej usługi. Etapy te są konieczne, dla uzyskania jak najlepszego efektu końcowego i trwałej ochrony przed korozją oraz innymi czynnikami, na które narażone są obiekty. Oferujemy usługi systemu Duplex, który dzieli się na takie etapy, jak:

 • Zabezpieczenie i przygotowanie obiektu do wykonania usługi
 • Nałożenie ogniowej powłoki cynkowej na konstrukcję
 • Nałożenie powłoki malarskiej na powłokę cynkową

Opierając się na systemie duplex, na etapie malowania konstrukcji wykorzystujemy malowanie natryskowe. Ogniowa pokrywa cynkowa zostaje przez nas pokryta wybraną powłoką malarską, dopasowaną kolorystycznie do obiektu i oczekiwań naszego klienta. Nałożona przez nas warstwa malarska zabezpiecza cynk przed utlenianiem, wydłużając tym samym trwałość powłoki i całej konstrukcji czy obiektu. Na każdym etapie działamy w pełni profesjonalnie, przestrzegając wszelkich norm bezpieczeństwa i używając sprzętu oraz materiałów najwyższej jakości.

Do czego wykorzystuje się system duplex?

System duplex wykorzystujemy nie tylko do wielkich konstrukcji. Ze względu na popularność i skuteczność, takie rozwiązania są odpowiednie także w przypadku wszelkich mniejszych obiektów, również takich, jak obudowy, meble ogrodowe, ogrodzenia czy inne elementy tego typu, narażone na działanie korozji. Ze względu na różne gatunki stali, wykorzystywane w łączeniach elementów konstrukcyjnych, nałożone powłoki mogą różnić się zarówno grubością jak i chropowatością powierzchni. Dlatego obróbkę powierzchniową dostosowujemy indywidualnie do każdego zlecenia. Zaś do powłok cynkowych dopasowujemy takie farby, by powłoki idealnie ze sobą współgrały i zapewniały wysoką trwałość.

Duplex System w Malcon

Firma Malcon oferuje system duplex, jako nowoczesne rozwiązanie dla ochrony obiektów i elementów konstrukcyjnych. Jego podwójne właściwości zapewniają klientom pełną satysfakcję z wykonanej usługi i długowieczną gwarancję. Obiekty pokryte powłokami, opartymi na systemie duplex, przez długi czas cieszą nieskazitelnym wyglądem, bez śladów korozji.

Zapewniamy podwójną ochronę, która ma wiele zalet, cechuje się dużą wytrzymałością i walorami estetycznymi, czyli wszystkim, czego oczekuje od nas każdy klient. Zapraszamy do zapoznania się z szeroka ofertą usług firmy Malcon, która stawia na najwyższą jakość.

Top