Bitumy – zaawansowane systemy asfaltowe

Malcon oferuje bitumen, który jest mieszaniną substancji organicznych, wykorzystywaną w szeroko pojętym przemyśle, w tym budownictwie czy górnictwie.

Bitum, jako mieszanina substancji organicznych, może przybierać różną postać. Występuje zarówno w formie ciekłej oraz stałej. Oferujemy bituminy, który stanowią idealny środek spajający. Poprzez takie tworzywa zapewniamy odpowiednią izolację i szczelność elementów. Bituminy przez nas oferowane wykorzystywane są w budownictwie, górnictwie czy w  przemyśle drogowym. W jakim celu stosuje się bitumen? Przede wszystkim jako skuteczny środek izolacyjny oraz uszczelniający. Bitumen daje klientowi wiele możliwości zastosowania. Jednocześnie ogrom zalet, które wpływają na jakość i trwałość jego wykorzystania. Malcon oferuje bituminy, które klient może wykorzystać jako:

Zabezpieczenie konstrukcji

Głównym atutem zabezpieczającym jest odporność zarówno na wysokie jak i niskie temperatury oraz działanie szkodliwych promieni UV. Niwelowanie tych czynników zapobiega starzeniu się danego elementu.

Hydroizolacja konstrukcji

Bitum to obecnie jedna z najlepszych izolacji przeciwwilgociowych. Jedną z najlepszych odmian hydroizolowanego bitumenu jest mieszanka APP i SBS, którą również stosujemy.

Izolacja budowy dróg oraz mostów

Ze względu na małe reagowanie bitumenu na czynniki zewnętrzne, powłoki asfaltowe znalazły zastosowanie w przemyśle budowlanym. Bitum oksydowany jest niełamliwy, oraz nie wykazuje właściwości mięknienia.

Pokrycia dekoracyjne

Najczęściej stosowanym elementem dekoracyjnym są estetyczne dachówki bitumiczne, które w przypadku domków jednorodzinnych wypchnęły papę bitumiczną na drugie miejsce.

Grunt i asfalt

Mieszanka odpowiednich polimerów daje produkt w postaci doskonałego podkładu lub pokrycia drogi gruntowej, która jest odporna na wszelkie korozje.

Uszczelnienie elementów

Określany mianem wodoszczelnej masy asfaltowej bitumen doskonale uszczelnia konstrukcje niespoinowe które uległy szeroko pojętej korozji.

Malcon oferuje szerokie zastosowanie rozwiązania jakim jest bitumen. Wszystkie nasze bituminy dostosowujemy do indywidualnych potrzeb klienta, wymogów danej konstrukcji czy gruntu oraz obowiązujących norm. Stosujemy tylko nowoczesne rozwiązania, które są wytrzymałe, skuteczne i w pełni profesjonalne.

Rodzaje Bitumin

Bituminy wykorzystujemy  najczęściej w hydrotechnice i budownictwie drogowym. Stanowią one popularny materiał, używany podczas wszelkiego rodzaju remontów dróg asfaltowych.

Współdziałają z polimerami oraz innymi tworzywami, przez co spełniają normy  współczesnego przemysłu.  Oferujemy szeroki wybór bitumów najwyższej jakości, takich jak:

 • Bitumy budowlane – stosujemy do izolacji różnego typu budynków czy poszczególnych ich elementów
 • Bitumy drogowe – wykorzystujemy je w budowie oraz remontach dróg, ze względu na ich wysoką plastyczność oraz płynny stan
 • Bitumy dekarskie – używamy je do wszelkich pokryć dachowych

Dobieramy rodzaj bitumin do danej powierzchni, tak, aby w pełni spełniała ona swoją rolę, wykorzystując właściwości, jakie dają tego typu pokrycia. Zachęcamy do skorzystania z naszej pełnej oferty usług.

bitumen - zaawansowane systemy asfaltowe

Zaawansowane systemy asfaltowe – bitumen

Malcom oferuje zaawansowane systemy asfaltowe, jakimi są bitumy. Materiały bitumiczne są idealne do budowy dróg, lotnisk, remontów tego typu powierzchni oraz ich ochrony hydrokorozyjnej. Bitumy mają wiele cennych właściwości, które warto wykorzystać. Nasza firma oferuje Państwu takie zalety zastosowania bitumin, jak:

 • Wodoszczelność
 • Ochrona przed korozją
 • Plastyczność w trakcie ogrzewania
 • Większa lepkość podczas stygnięcia
 • Wytrzymałość
 • Trwałość
 • Wysoka jakość

Oferujmy tylko wysokiej jakości systemy asfaltowe, które można stosować w obiektach o długim okresie pracy. Bitum jest doskonałym materiałem nawierzchniowym.

Dlaczego jeszcze warto wykorzystać bitum?

Rekomendujemy bitum do budowy i renowacji dróg, ponieważ wykazuje on wiele właściwości, pozwalających na długą i bezproblemową eksploatację nawierzchni. Warto wykorzystać bitum, ponieważ:

 • Nie zanieczyszcza wody, przez co jest przyjazny dla środowiska
 • Skraca czas budowy czy remontu nawierzchni
 • Może zostać pokryty kolorowymi warstwami
 • Jest odporny na działanie korzeni roślin, ze względu na brak jakichkolwiek składników odżywczych dla roślin
 • Nadaje się do pokrycia nie tylko powierzchni zewnętrznych, jak drogi szybkiego ruchu, ale także do nawierzchni podziemnych, takich jak podziemne parkingi czy tunele
 • Nie jest zależny od temperatury powietrza, więc może być nakładany nawet przy niskich temperaturach powietrza

Bitum zapewnia prawidłowe funkcjonowanie warstwy, przez co dana powierzchnia drogi może być w pełni użytkowana. Postaw na jakość i nowoczesne rozwiązania, bezpieczne dla środowiska i skorzystaj z oferty firmy Malcon.

Bitumen – najlepsze rozwiązanie nawierzchni

Malcon oferuje bitum, jako najlepsze rozwiązanie nawierzchni dróg czy innych obiektów. Gwarantujemy najwyższą jakość, zarówno pod względem wykonania usługi, jak i materiałów bitumicznych, na których pracujemy. Dzięki fachowym pracownikom, każda usługa zostaje zrealizowana zgodnie z wymaganiami klienta i obowiązującymi normami, dotyczącymi budowy i remontów dróg. Zapewniamy profesjonalizm, zadowolenie oraz wytrzymałość nawierzchni przez długie lata. Zapoznaj się z pełna ofertą firmy Malcon. Sprawdź, jakie bitumy oferujemy i wybierz najlepsze rozwiązanie. Doradzimy i rozwiejemy twoje wszelkie wątpliwości. Dzięki profesjonalnej kadrze i użyciu materiałów bitumicznych najwyższej klasy, jesteśmy w stanie poradzić sobie z każdą powierzchnią.

Top